Biblioteka w Kozłowie jako partner projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury” realizowanego przez Przedszkole Publiczne w Kozłowie.

W dniu 18 listopada, w ramach współpracy z biblioteką gościem w grupie ,,Słoneczka” była bibliotekarka z filii bibliotecznej w Kozłowie pani D. Machnik. Do głośnego czytania wybrano bajeczkę Rafała Wejnera ,,O prosiaczku zmarzlaczku”. Słuchając, dzieci utrwalały sobie takie pojęcia jak: balon, globus, zoo, zwierzęta żyjące w Afryce itp. Przedszkolaki doskonale radziły sobie z wyjaśnianiem pojęć i odpowiedziami na zadane pytania dotyczące treści bajki. Celem tego spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i wyrabianie umiejętności słuchania głośnego czytania. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę o misiu, który jest maskotką projektu. Dziękujemy koordynatorowi Pani Agnieszce Orzeł za zaproszenie.