Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Złotnikach

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Co roku 5 listopada animowani bohaterowie przypominają o sobie i zapraszają do wspólnego świętowania. W roku 2023 ten szczególny dzień łączy się z 100. rocznicą Disneya, takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych. Z tej okazji w dniu 7 listopada 2023r. biblioteka publiczna i szkolna przygotowały inscenizację „Królewny Śnieżki” z wykorzystaniem pacynek. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, opowiadały także o własnych ulubionych bajkach. Widzowie świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem ilustracji i dopasowaniem ich do odpowiednich baśni. Dopełnieniem święta był konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”, w którym udział wzięła liczna grupa dzieci. Zapraszamy czytelników do częstego odwiedzania biblioteki oraz zaczytania się w świecie bajek.

A. Świerczyńska