Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Spotkanie DKK w Kozłowie

Spotkanie DKK w Kozłowie

Dnia 8 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kozłowie. Klubowicze omawiali powieść “Sąsiednie kolory” Jakuba Małeckiego. Jest to powieść o tęsknocie, odwadze i miłości niemożliwej.

“Sąsiednie kolory” hipnotyzują, sprawiając, że na kilka godzin wnikamy w małą społeczność mieszkańców Koła, towarzysząc im nie tylko w codziennym życiu, ale w chwilach smutku, zwątpienia, bezradności i odwagi.
Jednym czytelniczkom książka przypadła do gustu poruszając ich wrażliwość, skłaniając do przemyśleń o wszystkim, co w nas najlepsze i najgorsze, o tym co przychodzi i przemija, o wyborach i ich konsekwencjach. Pozostałe zaś czują niedosyt, czegoś brakuje jakby sedno całej historii zgubiło się między stronami.
Ponadto na spotkaniu klubowiczki  odczytywały głośno fragmenty powieści “Lata powyżej zera” Anny Cieplak”.  To manifest pokolenia, które nie pamięta PRL-u, w czasach Gadu-Gadu i Paktofoniki, w dziwnej krainie zwanej Polską. Wciągająca lektura, napisana lekkim, żywym niekiedy żartobliwym językiem. Mimo braku jako takiej fabuły, czytelniczki polecają powieść dzisiejszym trzydziestolatkom.
 
J. Słabisz
Scroll to Top
Skip to content