Jesienne spotkanie w bibliotece

🍂🍁 Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem – A. Dumas. W dniu 28 października (sobota) to właśnie jesień była tematem przewodnim naszego spotkania. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką o jesieni m.in. dlaczego lubimy bądź też nie lubimy tej kolorowej pory roku. Większość dzieci odpowiedziało, że nie lubią jesieni z tego względu, iż jest zimno, deszczowo i ponuro. Następnie były zagadki, które są uwielbiane przez najmłodszych oraz zawody wrzucania kasztanów do 4 pojemników o różnej wielkości. Z zasuszonych liści dębu udało się wykleić ogon wiewiórki. Na zakończenie dzieci wykonały jeżyki oraz zwierzątka z liści. Bardzo dziękujemy dzieciom za przybycie, pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury.

M. Kot