Październik z książką w Żarczycach Dużych!

Październik z książką w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zorganizowała w październiku następujące spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki:

– 25 października odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe”.

Dzieci głośno czytały  wybrane fragmenty książki Agnieszki Stelmaszyk”Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka”.

Alfred Wiewiór jest tropicielem tajemnic,poszukiwaczem przygód i pogromcą niewyjaśnionych zagadek.To prywatny detektyw, który wraz z dwójką przyjaciół, Maćkiem Jeżem i Stefanem Dzikiem, rozwiązuje najtrudniejsze sprawy.Nagle w biurze Alfreda zjawia się mężczyzna z prośbą o pomoc w poszukiwaniach zaginionej walizki, tę  udaje się szybko znaleźć, lecz okazuje się, że to dopiero początek zawikłanej historii, którą muszą rozwikłać detektywi.

– 26 października odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki”Dialog” klubowicze dyskutowali o książce Lauren Wolk “Rok, w którym nauczyłam się kłamać”, jest to poruszająca powieść dla młodzieży o złu,fałszywym oskarżaniu i samotnej walce w obronie sprawiedliwości.

Główna bohaterka Annabelle jest uczynną, troskliwą dziewczynką, patrząc na człowieka, nie skupia na tym jak wygląda oraz jakiego jest pochodzenia, ważne jest dla niej, co taki człowiek ma w swoim sercu.

Autorka Lauren Wolk w tej książce skupia się na uprzedzeniach i stereotypach, które potrafią zdominować życie człowieka i sprawić,że będzie on oceniał drugą osobę przez ich pryzmat.

– 27 października został zorganizowany w bibliotece Dzień Dyni:

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” głośno recytowali wiersz Marii Kownackiej “Dynia”, natomiast członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Dialog” czytali  głośno fragment książki Marii Kruger “Ucho, Dynia! 125”

W tym dniu  dzieci kolorowały kolorowankę Dynia, jak również wykonywali Dynie 3D z kolorowych pasków papieru.

A. Stańczyk