Lekcja patriotyzmu w bibliotece w Kozłowie

W dniu 26 października w ramach realizacji projektu ,,Przedszkole pamięta”, przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kozłowie wraz z wychowawczynią P. Agnieszką Orzeł i P. Grażyną Orzeł odwiedziły Bibliotekę Filialną. Celem tej wizyty było poznanie bohatera powstania styczniowego Zygmunta Napoleona Rzewuskiego, urodzonego w Kozłowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o naszym lokalnym patriocie, oglądały eksponaty zgromadzone w ,,Kąciku historycznym Kozłowa”, zapoznały się z kroniką zawierającą relacje i zdjęcia z uroczystości w Kozłowie poświęcone Rzewuskiemu. Poznały znaczenie wielu wyrażeń jak: patriotyzm, kawaleria, rotmistrz, powstanie itp. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały pieśni patriotyczne. Była to piękna lekcja biblioteczna kształtująca wychowanie patriotyczne i miłość do Ojczyzny.

D. Machnik