URODZINY H. CH. ANDERSENA W BIBLIOTECE W ZŁOTNIKACH

Urodziny H. Ch. Andersena w bibliotece w Złotnikach

Dnia 2 kwietnia obchodzimy Urodziny H. Ch. Andersena, jest to także Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji  w dniu 06.04.2022 Biblioteka Publiczna w Złotnikach wraz z Biblioteką Szkolną  przygotowały cykl imprez czytelniczych. Ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych pod hasłem „Ulubiona baśń H. Ch. Andersena”. Zwycięzców nagrodzono książkami, dyplomami oraz gromkimi oklaskami. Przeprowadzono zajęcia czytelnicze w bibliotece, dzieci wysłuchały fragmentów utworu Andersena oraz wykonywały kolorowe ptaszki. Stanowiły one dekorację do przedstawienia baśni pt.: „Słowik”. Widzowie – uczniowie z klas I – V, z uwagą wysłuchali tekstu. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla uczestników-młodych aktorów, autorów prac plastycznych oraz zaproszeniem do czytania baśni i innych książek dla dzieci.

A. Świerczyńska