Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Narodowe Czytanie 2020 – fotorelacja

W dniu 04.09.2020 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu oraz filia w Złotnikach i Żarczycach Dużych włączyły się w akcję Narodowego  Czytania  „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Zarówno w Małogoszczu jaki i Żarczycach Dużych spotkanie rozpoczęło się odczytaniem Listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez panią Dyrektor Biblioteki Grażynę Skrobot oraz Annę Stańczyk – bibliotekarkę z Żarczyc Dużych. W Złotnikach natomiast przedstawiono informacje nt. Narodowego Czytania od 2012 roku do 2020. Następnie wszędzie zostały przekazane krótkie informacje na temat twórczości Juliusza Słowackiego oraz geneza ”Balladyny”. W Małogoszczu nauczycielka języka polskiego Urszula Woźnica przedstawiła kto i jakie fragmenty będzie czytać. Również w Złotnikach czytano z podziałem na role. W Narodowym Czytaniu uczestniczył Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz pan Mariusz Piotrowski i tak w Złotnikach wcielił się w rolę Pustelnika a w Małogoszczu w rolę Kirkora.

            W filii w Żarczycach Dużych współorganizatorem Narodowego Czytania była Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Hieronima Konarskiego. Uczestnicy spotkania czytali fragmenty “Balladyny” Juliusza Słowackiego. W akcji brali udział: Dyrektor Szkoły Podstawowej Grzegorz Orłowski, nauczyciele, uczniowie, pracownicy  oraz  bibliotekarka  filii bibliotecznej.

W Złotnikach organizatorem akcji był Zespól Placówek Oświatowych, natomiast współorganizatorem filia biblioteczna. W spotkaniu również uczestniczył Burmistrz, Dyrektor ZPO Krystyna Świerczyńska, nauczyciele, bibliotekarze oraz uczniowie.

W Małogoszczu Narodowe Czytanie odbyło się przy altanie Ratusza Miejskiego gdzie wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz Mariusz Piotrowski, uczniowie Szkoły Podstawowej im. 24 Lutego 1863r., Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Styczniowego oraz Mieszkańcy Małogoszcza.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok gdzie będziemy czytać “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

M. Kot, A. Stańczyk, B. Wnuk

Scroll to Top
Skip to content