Narodowe Czytanie w filiach bibliotecznych
Filia biblioteczna w Żarczycach Dużych wspólnie ze Szkołą Podstawową im. ks. St. H. Konarskiego w Żarczycach Dużych w dniu 05.09.2025 roku włączyła się do akcji Narodowe Czytanie. Jan Kochanowski. Poezje. W czasie tego spotkania były czytane: Fraszki pieśni i treny mistrza z Czarnolasu.
Uczestnikami tego spotkania byli: członkowie Dyskusyjnego Klubu ”Dialog” oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe”, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i czytelnicy biblioteki.
Narodowe Czytanie 2025 w Filii w Kozłowie. Tradycyjnie jak co roku 8 września z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kozłowie „My Kozłowianki”, OSP w Kozłowie, OSP Ludwinów oraz mieszkańcami, spotkaliśmy się, aby wspólnie odkrywać na nowo piękno naszej polskiej literatury. W Poezji Jana Kochanowskiego odnajdziemy samych siebie – Polaków.
Narodowe Czytanie w filii bibliotecznej w Złotnikach. Przy współpracy z biblioteką szkolną oraz Szkołą Podstawową w Złotnikach w dniu 9 września odbyło się Narodowe Czytanie. Utwory Jana Kochanowskiego czytali zaproszeni goście: z-ca burmistrza Pani Karolina Jarosz, ksiądz proboszcz Konrad Walerczak, dyrekcja, nauczyciele, panie z KGWiGW „Złotka”, uczniowie oraz czytelnicy. Tegoroczna edycja Narodowego Czytania stała się wyjątkowym spotkaniem z klasyką polskiej literatury. Dziękujemy ![]()
A. Stańczyk, J. Słabisz, A. Świerczyńska




















