Otrzymaliśmy 7000 tysięcy złotych na zakup nowych książek do biblioteki

7000 tysięcy złotych – dofinansowanie takiej wysokości otrzyma nasza biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Książki zakupione w ramach tego dofinansowania trafią do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Małogoszczu oraz jej filii w Kozłowie, Złotnikach i Żarczycach Dużych. Wnioskowaliśmy o środki w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych (Priorytet 1. NPRCz). Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki temu, już niebawem pojawią się na bibliotecznych półkach kolejne najświeższe bestsellery. Swoje propozycje zakupów mogą też zgłaszać sami Czytelnicy osobiście, dzwoniąc pod numer 41 3860138 lub e-mailem na adres mgbpmalogoszcz@gmail.com Gatunek nie gra roli. Istotny jest jedynie rok wydania. Pod uwagę brane będą wyłącznie publikacje z lat 2020-2021. Czekamy na Wasze propozycje do 03 listopada 2021r. Pracownicy rozpatrzą nadesłane sugestie i w miarę możliwości dokonają zakupu cieszących się największą popularnością tytułów.

M. Kot