Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Biblioteka Małogoszcz

Przedszkolaki w bibliotece!!!

W dniu 9 maja 2014 roku Bibliotekę Publiczną w Małogoszczu odwiedziły maluchy i starszaki z Przedszkola Publicznego w Małogoszczu. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki oraz zawodem bibliotekarza.  Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się  co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem, oraz jak należy się w niej zachowywać.

Podczas spotkania zostały omówione zasady wypożyczania  i zwrotów książek. Dużą atrakcją dla dzieci było zobaczenie oraz dotknięcie największej i najmniejszej książki.  W czasie prezentacji zborów zwróciliśmy uwagę na budowę książki oraz jak o nią dbać. Dzieci w czasie oglądania kolorowych książek, przypadkowo znalazły list „Prośby książki”, dotyczący poszanowania książek.

W drugiej części spotkania dzieci z przyjemnością oraz  z zainteresowaniem wysłuchały wiersza Jana Huszczy „Skarga książki”,  a podczas zabawy w „skojarzenia” wykazały się znakomitą znajomością bajek i baśni.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką. Wprawdzie czytać jeszcze nie umieją, ale czytelnikami będą na pewno.

 Marta Kot

Scroll to Top
Skip to content