Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z cyklu “pisarze współcześni”

W dniu 06.10.2016r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu zorganizowałam spotkanie z cyklu “piszarze wspólcześni” z poetką Anną Błachucką.

Inspiracją spotkania była praca lecencjacka studentki UJK w Kielcach Klaudii Skrzypczyńskiej zatytułowana Harmonia różnych swiatów w zbiorze fraszek matematycznych Styczna do krzywej myśli Anny Błachuckiej. Pierwsżą część spotkania poprowadziła Klaudia Skrzypczyńska.

Spotkanie  pt.  MATEMATYKA+POEZJA = LICENCJAT miało na celu przybliżenie kontaktów uczeń, uczelnia, pisarz. Na spotkanie przybyła Pani promotor dr hab. Anna Wzorek, która powiedzxiała jak trudną ale bardzo dobrą pracę napisała Klaudia. Drugą część spotkania poprowadziła Anna Błachucka.

W spotkaniu brali udział: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego: Anna Nosal,  Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu: Krzysztof Dutkiewicz, Redaktor Gazety Jędrzejowskiej: Anna Czarnecka – Skrobot, młodzież licealna, pedagodzy i inni zaproszeni goście.

M. Kot