Tydzień Bibliotek 2021 – filia w Żarczycach Dużych

Tydzień Bibliotek w bibliotece w Żarczycach Dużych pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”

W dniach 10-14.05.2021 w bibliotece przygotowano książkowe wystawki na każdy dzień:

-poniedziałek  „Region Naszą Małą Ojczyzną” wystawa książek  regionalnych,

-wtorek „Nie musisz być idealny” wystawa książek psychologicznych,

-środa „Każdy jest ważny” wystawa książek dziecięcych,

-czwartek „Z kulturą na TY” wystawa książek biograficznych przedstawiające osoby ze świata kultury,

-piątek „Moc biblioteki w podróżniczych zakamarkach świata” wystawa książek podróżniczych.

W dniu 11.05.2021 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog”. Klubowicze klubu dyskutowali o książce R.J. Palacio „Cud chłopak”. Głównym bohaterem książki jest August, który jest inteligentnym ,dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz. Wcześniej widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry natomiast, gdy poszedł do szkoły musiał się zmierzyć ze światem rówieśników .

W dniu 12.05.2021 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe” członkinie klubu dyskutowały o książce : Arnolda Lobela „Wielbłądzica baletnica i inne bajki’’. Bohaterem każdej bajki jest jakieś zwierzątko lub zwierzęta, które zachowują się jak ludzie-chodzą do szkoły, uprawiają ogród, leżą w łóżku, popijają herbatę z filiżanek. Nieobce są im również uczucia: nuda, wstyd, zażenowanie, irytacja. Każda bajka ma morał, który został wyróżniony na dole, pod tekstem. Opowieści są ciekawe, a nawet zabawne zachęcają do odwagi oraz pokazują właściwy sposób postępowania.

13.05.2021 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe” członkinie klubu dyskutowały o książce „Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku” Macieja Rożen. Główna bohaterka Zuzanna urodziła się w nietypowych okolicznościach.Za sprawą magicznego proszku wyskoczyła z kociołka jako 8-letnia dziewczynka. Jej tata-Płatek Wędrowiec jest skromnym i nieśmiałym człowiekiem, który prowadzi smutne i samotne życie. Jego jedynymi towarzyszami są dwa osły, a praca mężczyzny polega na przygotowaniu śniadań początkującym bohaterom. Dziewczynka jest zachwycona taką rolą, jednak w głębi duszy pragnie czegoś innego. Sama marzy  zostać odważnym podróżnikiem, którego spotykają rozmaite przygody i który musi mierzyć się z przeciwnościami losu. Tą mroczną idyllę zakłóca jednak czarny charakter opowiadania, którym jest…..broda Płatka Wędrowca.

14.05.2021 – konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”.

Spotkania zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

A. Stańczyk