Tydzień Bibliotek 2021 – filia w Złotnikach.

W dniach 8-15 maja obchodzimy w całym kraju Tydzień Bibliotek. Jest to czas, kiedy organizowane są w bibliotekach rozmaite imprezy czytelnicze, spotkania, prezentacje – wszystko poświęcone książce. Promowane jest czytelnictwo oraz działalność bibliotek.

W dniu12 maja Biblioteka Publiczna w Złotnikach zorganizowała spotkanie czytelnicze z udziałem członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Wygnanowa. Panie z wielkim zainteresowaniem przeglądały przygotowane  książki o tematyce kulinarnej, prozdrowotnej, poradnikowej. Dyskutowały na temat czytelnictwa w swoim środowisku, opowiadały o własnych zainteresowaniach. Na koniec gospodynie wypożyczyły  interesujące je pozycje książkowe, wyraziły wdzięczność za umożliwienie zapoznania się z ciekawą ofertą Biblioteki w Złotnikach. Zostały także zaproszone do częstego jej odwiedzania i czytania.

Spotkaniu towarzyszyła wystawka przygotowana przy współpracy z Biblioteką szkolną w ZPO w Złotnikach.

B. Wnuk