Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Walentynki w bibliotece!

Walentynki w bibliotece!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 14.02.2023 zorganizowała spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” czytali głośno następujące książki:

-Norman Bridwell ”Walentynki Clifforda”

-Sharon Jennings “Franklin i walentynki”

 Natomiast członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowali o książce Ann Brashares “Nigdy i na zawsze”. Pisarka fabułę tej powieści oparła na reinkarnacji, przedstawia czytelnikom świat, w którym ponowne narodziny są czymś oczywistym.

Główny bohater Daniel ma dobrą pamięć i wie, że żyje po raz kolejny, po raz pierwszy narodził się ponad tysiąc lat temu. Mieszkając w Afryce Północnej  w piątym stuleciu przeżył coś, co miało wpływ na każde  z jego kolejnych wcieleń. Walcząc u boku brata wraz z innymi wojownikami napadł na pewną wioskę, doszło tam do rabunku, podpaleń i zagłady osady. W czasie podpalenia skromnej afrykańskiej chaty Daniel poznał miłość swojego życia. Na progu palącego się domu stanęła dziewczyna, która na zawsze zamieszkała w jego sercu. To jej poszukiwaniom odda się Daniel w kolejnych wcieleniach , a ona raz będzie na wyciągnięcie ręki, kiedy indziej pozostanie tylko ulotnym  wspomnieniem, mimo to Daniel  będzie jej oddany na zawsze.

Klubowicze z Żarczyc Dużych stwierdzili, że miło było spędzić Walentynki z książką, spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze.

                                                                                                                  A. Stańczyk

Scroll to Top