Wieści z Dyskusyjnego Klubu Książki w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 26.09.2023 zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe”. Klubowicze głośno czytali  fragmenty książki Gianni Rodari “Był sobie dwa razy Baron Lamberto czyli tajemnice wyspy San Giulio”. Sensacyjna, dowcipna i odprężająca powieść  klasyka włoskiej literatury dziecięcej, Gianniego Rodariego, to prawdziwa perełka. Baron Lamberto jest człowiekiem niesłychanie zamożnym i bardzo schorowanym, ma już dziewięćdziesiąt trzy lata. Dni upływają mu samotnie i monotonnie, aż pewnego dnia w jego wspaniałej willi pojawia się sześciu nowych pracowników, którzy w dzień i w nocy na zmianę powtarzają jego imię. Baron Lamberto słysząc wciąż swoje imię odzyskuje siły, a co ciekawsze staje się coraz młodszym i pełnym energii młodzieńcem. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Żarczyc Dużych  zachęcają do przeczytania ciekawej lektury!

A. Stańczyk