Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Biblioteka Małogoszcz

Wiosna z książką!

W dniu 20.03.2015 Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych zorganizowała spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki dyskutowały o książkach: Beaty Ostrowickiej “Świat do góry nogami’ i Joanny  Hellgren “Chusta babci”.

“Świat do góry nogami’ przedstawia historię rodziny szesnastoletniej Oli i jej rodziny, w której   wszystko się  zmieniło, kiedy umarła jej mama. Dziewczyna nie umie sobie z tym poradzić. Zbyt wiele obowiązków spada na nią, a zbuntowana siostra nie zamierza niczego ułatwiać. Wszyscy oczekują od Oli rozsądku, są ekspertami w jej sprawie, a Ola jest smutna i zagubiona.

“Chusta babci” to poetycka opowieść o przyjaźni, o pożegnaniu i o poszukiwaniu miejsca, w którym można sobie wszystko spokojnie przemyśleć.                                                                                                         Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki z Żarczyc zachęcają do czytania !

W spotkaniu brały udział: Zuzanna Stańczyk, Aleksandra Zeja, Patrycja Wojarska, Angelika Raus, Kamila Stańczyk, Anna Lecińska, Patrycja Sikorska, Aleksandra Zeja, Aleksandra Sufin.

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

    A.Stańczyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top