Wizyta Przedszkolaków w bibliotece w Kozłowie

Wizyta Przedszkolaków w bibliotece w Kozłowie.

W dniu 24 listopada Przedszkolaki z grupy ,,Żabki” z Panią Joanną Stańczyk odwiedziły bibliotekę. Celem było zapoznanie się z funkcjonowaniem biblioteki i poznanie pracy bibliotekarza. Dzieci obejrzały bibliotekę i zaznajomiły się z zasadami wypożyczania książek i poznały reguły jakie obowiązują czytelników. Oczywiście doskonale wiedziały, że książki należy szanować, dbać o ich czystość i terminowy zwrot. Przy okazji poznały zasady projektu ,,Mała książka-wielki człowiek”. Zaprezentowane zostały im książki – wyprawki i Karty Małego Czytelnika, po czym dzieci zadeklarowały, że wrócą tu z rodzicami i zostaną czytelnikami. Na zakończenie z zainteresowaniem wysłuchały bajki z serii Przygody Fenka pt ,,Biblioteka”. Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej wrażeń atmosferze.

D. Machnik