Dzień Pluszowego Misia w Żarczycach Dużych!

Dzień Pluszowego Misia w Żarczycach Dużych.

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 25.11.2021 zorganizowała w bibliotece Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy Miś-miękki, puchaty obchodzi swoje święto 25 listopada: najmilsza, najlepsza i niezastąpiona zabawka przy zasypianiu. Popularność maskotki przyczyniła się do tego, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Ponadczasowość  pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie czytane przez kolejne pokolenia dzieci.

25 listopada w Dniu Pluszowego Misia klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki książkowe’’ głośno czytali bajki o Misiach m.in:

-Julia Volmert ”Gdzie jesteś, misiu ?”

-Mirosława Kwiecińska “Funia i znikający las”

-Natalia Koperkiewicz “10 małych misiów”

-David Melling “Kto przytuli Misia Tulisia”

-David Melling “Kocham Cię Misiu Tulisiu.”

-David Melling “Miś Tuliś kocha małe ptaszki”

-David Melling “Nie martw się Misiu Tulisiu.”

-David Melling “Święta Misia Tulisia.”

-Danielle  McLean “Dobranoc, mały misiu”.

Pięknie ilustrowane, pełne humoru i ciepła serie książek o misiach wprowadziły  w bibliotece nastrój bajkowy. Pluszowy miś jest symbolem ciepła, dobra, miłości, łagodności i opiekuńczości.

W bibliotece została przygotowana wystawa książek o misiach, dzieci odwiedzające w tym dniu bibliotekę chętnie je wypożyczały oraz do każdej wypożyczonej książki otrzymywały nagrodę: kolorowankę Miś.

A. Stańczyk