Biblioteka Małogoszcz

Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Anny Błachuckiej

W dniu 16 października 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja zbiorku Świętokrzyskie korzeniaki Anny Błachuckiej – poezja oraz Zbigniewa Kubickiego – korzenioplastyka. W tym uroczystym dniu z rąk Wicewojewody Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego pani Ania otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Na promocję Świętokrzyskie korzeniaki do WDKu przybyła delegatura z Małogoszcza: Burmistrz Jan Głogowski, dyrektorzy placówek kulturalnych, pracownicy Biblioteki Publicznej i Domu Kultury, zespół śpiewaczy „Bochenianki” oraz wierni czytelnicy. Burmistrz Jan Głogowski pogratulował Pani Ani tak pięknego odznaczenia i wręczył kwiaty. Swoje wystąpienie miał również Stanisław Nyczaj – prezes Związku Literatów Polskich w Kielcach oraz Tadeusz Kantor z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Słowo krytyczne wygłosiła Władysława Szproch. Wieczór połączony był z wystawą korzeniorzeźb Zbigniewa Kubickiego.

W sali kominkowej wystąpili również aktorzy Studia Teatralnego ‘’LS’’, którzy pięknie recytowali wiersze: m.in. Lech Sulimierski, dzieci i młodzież WDK oraz Karolina Opałko zaśpiewała jeden z wierszy. Kiedy wybiła godzina 17.00 sala Wojewódzkiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi. Na zakończenie Pani Ania poproszona była o zaśpiewanie w duecie z Marcinem Janaszkiem wiersza „LEŚNA PIEŚŃ”. Całe spotkanie poprowadził Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Jarosław Machnicki.

M. Kot