Biblioteka Małogoszcz

Narodowe Czytanie w Żarczycach Dużych.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu Filia w Żarczycach Dużych w dniu 02.09.2017 po raz kolejny zorganizowała Narodowe Czytanie. W tym roku w drodze głosowania “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017.

‘Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat-barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach….”

W spotkaniu brali udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz chętni czytelnicy biblioteki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkową pieczątkę do prywatnego egzemplarza ‘’Wesela”.

A. Stańczyk