Dzień Kota w Bibliotece w Złotnikach

Dzień 17 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Kota. Biblioteka szkolna i publiczna postanowiła przybliżyć swoim czytelnikom to sympatyczne święto. Ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem „Mój przyjaciel kot”. Dzieci wykonywały portrety ulubionych zwierzaków dowolną techniką plastyczną. Komisja konkursowa miała wiele trudności z wyłonieniem zwycięzców, ostatecznie przyznano trzy kolejne miejsca:
I miejsce – Antonina Hernicka z kl. I
II miejsce – Emilia Strzelecka z kl. I
III miejsce – Nadia Kwiecień z kl. II

Kulminacją święta kotów było spotkanie czytelnicze pod hasłem „Mój dzień z kotem”. Uczniowie z klas piątych głośno czytali fragmenty książki

W. Cichonia „Cukierku, ty łobuzie” oraz recytowali wierszyki o kotach. Dzieci z klas I – III oraz z grupy zerowej miejscowego przedszkola, które uczestniczyły w spotkaniu, poznały wiele ciekawostek o tych zwierzakach, rozwiązywały zagadkę o kotach w pokoju, brały aktywny udział w zajęciach. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do zapoznania się z bogatą ofertą Biblioteki prezentującą książki z kotem w roli głównej oraz do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.
U. Madej, B. Wnuk