Dzień wiedzy o pingwinach w Żarczycach Dużych!

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w dniu 20.01.2022 roku w czasie ferii zorganizowała dla swoich czytelników – Dzień wiedzy o pingwinach.
W bibliotece dla czytelników na ten dzień została przygotowana wystawa książek o pingwinach oraz kolorowanki ”Pingwin”.
W tym dniu Pani Dorota Orłowska przyszła do biblioteki z grupą przedszkolaków. Dzieci korzystały z przygotowanych książek o pingwinkach: oglądały książki, a nawet same czytały fragmenty książek o pingwinach.
W dalszej części spotkania odbyło się głośne czytanie książki Steve Smallman „Niedoskonały pingwin”.
Wszystkie pingwiny są poważne i rozsądne, poza Kubusiem, który….no cóż raczej nie jest doskonały. Natomiast, kiedy Kubuś odchodzi, okazuje się, że bez niego nic nie jest takie samo. Pingwiny szybko dochodzą do wniosku, że w życiu liczy się coś więcej niż doskonałość.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowankę “Pingwin”, natomiast wychowawczyni grupy wypożyczyła dla dzieci książkę ”Zaczarowana zagroda” A i Cz. Centkiewicz.
Wszyscy czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę mogli pogłębić swoją wiedzę o pingwinach korzystając z książek w bibliotece. Dzieci, które w tym dniu odwiedziły bibliotekę otrzymały kolorowankę „Pingwin”.
                                                                                                                             A. Stańczyk