Dzień wiewiórki w Żarczycach Dużych

Dzień Wiewiórki obchodzony był w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych w dniu 21.01.2022 roku, została również na ten dzień przygotowana wystawa książek o wiewiórce.

Dzień Wiewiórki ustanowiła miłośniczka przyrody Christy Hargrove. W Polsce i na świecie Dzień Wiewiórki jest obchodzony 21 stycznia.
Wiewiórki często można spotkać podczas spaceru w parku oraz w lesie. Zimą warto wybrać się na spacer z torbą pełną orzeszków i zrobić tym ciekawym stworzeniom niespodziankę. Na pewno nie pogardzą jedzeniem, ponieważ z ich zapasów już dużo ubyło, a do wiosny jeszcze daleko.
Bibliotekę w tym dniu odwiedziła Pani Dorota Orłowska z grupą przedszkolaków.
Spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania książki Marii Misiorek “Leśne przedszkolaki”.
W dalszej części spotkania dzieci oglądały, a nawet głośno czytały książki o wiewiórce korzystając z wystawy książek, które były przygotowane na ten dzień oraz układały puzzle z wiewiórką.
Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę mogli poszerzyć swoją wiedzę o wiewiórkach korzystając z księgozbioru biblioteki.
Wszystkie dzieci, które w tym dniu odwiedziły bibliotekę otrzymały kolorowankę “Wiewiórka”.
                                                                                                                   A. Stańczyk