Biblioteka Małogoszcz

Lipiec z książką w Żarczycach!

Dyskusyjny Klub Książki w Żarczycach Dużych działa, choć trwają wakacje. W dniu 02 07 2012 w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie klubu w czasie, którego dziewczynki dyskutowały o dwóch książkach: “Przebudzenie” K.Armstrong i “Anarion” N. Molendy.

Główna bohaterka “Przebudzenia” Chloe Saunders została genetycznie zmodyfikowana przez grono bezwzględnych naukowców znane jako Grupa Edisona. Dziewczyna dysponuje niezwykłymi zdolnościami: widzi duchy, a także jest w stanie wskrzeszać zmarłych, co często ma przerażające konsekwencje. Rozwój jej talentu czyni ją groźną dla żyjących członków Grupy Edisona, którzy uznają, że najwyższy czas zakończyć eksperyment raz na zawsze. Ratując życie Chloe ucieka z Lyle House z trojgiem innych nastolatków o nadnaturalnych zdolnościach: uroczym czarodziejem, cynicznym wilkołakiem i pełną temperamentu młodocianą wiedźmą. Natomiast druga książka”Anarion” N. Molendy,w której główna bohaterka jest Elfką i staje przed kluczowym wyborem uciec od przeszłości, którą jej odebrano, czy spróbować ją odzyskać? Anarion zmuszona była stawić czoła nie tylko problemom świata, z którego została wyrwana, ale również słabościom swoim i swoich przyjaciół.

Klubowiczki z Żarczyc twierdzą, że obie książki są interesujące i zachęcają do ciekawej lektury na wakacje! W spotkaniu brały udział: Aleksandra Sufin, Aleksandra Zeja, Agnieszka Wrona, Kamila Stańczyk, Weronika Bielecka, Patrycja Wojarska, Patrycja Sikorska, Angelika Raus, Anna Lecińska.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Książki

moderator – A.Stańczyk