Biblioteka Małogoszcz

Maj Miesiącem Książki w Żarczycach!

Dziś są książki imieniny, pójdę do niej w odwiedziny  i zakładkę z barwną wstążką w podarunku dam  Ci  książko!”

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych  tradycyjnie jak co roku w maju zorganizowała szereg spotkań poświęconych książce i czytelnictwu.

Bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola i uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych w Żarczycach i chociaż biblioteka mieści się w budynku szkoły i dzieci codziennie przychodzą ,jednak te spotkania majowe były inne; takie świąteczne.W czasie zajęć dzieci usłyszały o świętach związanych z książką takich jak: Tydzień Bibliotek, Dzień Bibliotekarza, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Rok Juliana Tuwima. Bibliotekarka zachęcała dzieci jak i również  dorosłych czytelników do korzystania z książek w majowe dni, ponieważ jest to przyjemna forma relaksu dla wszystkich niezależnie od wieku.

Podczas spotkań prezentowana  była  również  oferta  biblioteki oraz omówione zasady korzystania  ze zbiorów. W  maju bibliotekę odwiedzili również wyjątkowi goście: Prezes  Zarządu Stowarzyszenia im. ks. Stanisława Konarskiego dr inż. Józef Błażej Włodarczyk i Dyrektor Szkoły mgr Grzegorz Orłowski  i podarowali bibliotece 11 książek, za które dziękujemy.

A. Stańczyk