Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Majowe Święta w bibliotece

Majowe Święta w bibliotece

Początek maja wiąże się z obchodami świąt narodowych, jakimi są Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

1 Maja popularnie zwany Świętem Pracy – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone corocznie od 1890. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950. W czasach PRL organizowano tego dnia pochody pierwszomajowe, które miały upamiętniać ważne wydarzenia dla środowiska robotniczego.

2 Maja zachęcamy do wzięcia udziału w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wywieszenie w oknie lub na balkonie flagi państwowej.

3 Maja w tym roku obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia konstytucji. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku jako ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Z tej okazji dla uczczenia świąt majowych biblioteka w Złotnikach przygotowała wystawkę książek pt. “Majowe Święta w bibliotece”. Zapraszamy do odwiedzin. Biblioteka w Złotnikach również czynna 2 maja w godzinach 9.00-13.00

                                                                                         A. Świerczyńka

Scroll to Top