Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie autorskie w filii w Kozłowie z Karoliną Wilczyńską!

W ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki filia MGBP w Kozłowie dnia 18 marca 2016 r. gościła znaną kielecką pisarkę Karolinę Wilczyńską.

W czasie spotkania pisarka weszła w żywy kontakt z czytelnikami. Entuzjastycznie przyjmowała wszystkie pytania, na które udzielała wyczerpujących wypowiedzi. Opowiadała o sobie, o swojej rodzinie, pasjach, skąd czerpie inspiracje do pisania. Następnie nakreśliła kulisy powstania jej powieści Performens, Ta druga. Wprowadziła nas w klimat powieści Jeszcze raz Nataszo, Dasz radę Nataszo. Najbardziej ożywiona była dyskusja o bohaterach Zaplatana miłość i Marzenia szyte na miarę – dwóch tomów z cyklu Stacja Jagodno. Autorka zdradziła kilka sekretów trzeciego tomu Po nitce do szczęścia, który ma się ukazać już w czerwcu br. Niezwykły urok i spontaniczność Karoliny Wilczyńskiej, jej doskonały kontakt z czytelnikami sprawił że było to spotkanie niezwykle fascynujące i zapewne zachęcające do lepszego poznania jej twórczości.

Tradycyjnie spotkanie zakończyły pytania, autografy i wspólne zdjęcia.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko czytelnicy i klubowiczki DKK w Kozłowie jak również bibliotekarki z Małogoszcza i filii w Żarczycach oraz dyrektorki, moderatorki i klubowiczki DKK z Wodzisławia i Sędziszowa. Łącznie w spotkaniu brało udział 42 osoby.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

Dorota Machnik