Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Żarczycach Dużych!

W dniu 09.11.2012 w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tym razem dziewczynki dyskutowały o książce Marii Ewy Letki “Tajemnicze sprawy”, w której przedstawionych jest 13 niesamowitych opowieści. Narratorem jest Antoś, który opowiada trzynaście różnych historii “z życia wziętych “W tych wydarzeniach na pierwszy plan wysuwa się coś niezwykłego, jakieś dziwne i niewytłumaczalne zjawiska. Klubowiczki stwierdziły, że spodziewały się czegoś w stylu horroru, ponieważ ta książka jest z” serii z dreszczykiem”. Natomiast te historie to coś innego, bardziej intrygują i zadziwiają niż straszą.

Członkinie polecają tę lekturę twierdząc, że jest to opowieść pisana z wielką wyobraźnią i wrażliwością. Przyznały również uznanie ilustratorce Ewie Poklewskiej-Koziełło, która świetnie wyczuła klimat tych opowiadań i dopasowała ilustracje w ciemnych pełnych tajemnicy barwach.

A. Stańczyk