Spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki w Żarczycach Dużych!

W dniu 27.04.2023 w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”.

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Moliki książkowe”  głośno czytali wiersz Władysława Bełzy ” Katechizm polskiego dziecka Kto ty jesteś? – Polak mały”. W dalszej części spotkania dzieci kolorowały  Flagę Polski.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog” też głośno czytali wybrane wiersze ze zbioru” Katechizm polskiego dziecka’’ – Władysława Bełzy: m. in “Modlitwa polskiej dziewczynki”, ”Cnoty kardynalne”, „Ziemia rodzinna”. W dalszej części spotkania młodzież rozmawiała o Konstytucji 3 maja oraz otrzymała zadanie rozwiązania krzyżówki: Konstytucja 3 maja została uchwalona podczas rządów ostatniego króla Polski. Wpisz do kratek zgodnie ze strzałkami odpowiednie litery, a dowiesz się, jak się nazywał.

A. Stańczyk