Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką Elżbietą Bednarczyk.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu przy współpracy z Domem Kultury w Małogoszczu w dniu 20 maja 2015 roku zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk – pisarką, tancerką i aktorką.

W pierwszej części spotkania Pani Elżbieta przekazała dzieciom najcenniejsze wartości w życiu młodego jak i dorosłego człowieka. Zwróciła również uwagę na nasz piękny ojczysty język. Dzieci chętnie i bez skrępowania  odpowiadały czym jest miłość, szacunek, zaufanie i co daje nam czytanie książek.

W drugiej części spotkania podzieliła się spostrzeżeniami na temat Australii – gdzie mieszka od 20 lat i gdzie wszyscy są dla siebie mili, życzliwi i uśmiechnięci. W formie slajdów opowiedziała dzieciom jak żyją ich rówieśnicy, do jakich szkół chodzą, jak mieszkają i jak spędzają wolny czas.

Na zakończenie pani Elżbieta dla całej publiczności zatańczyła piękny taniec cygański. Można tez było zakupić książeczkę “Kłótnia w tornistrze” wraz z dedykacją.

W spotkaniu brali udział uczniowie z II i III klas Szkoły Podstawowej w Małogoszczu wraz z opiekunami, bibliotekarki z filii bibliotecznych w Kozłowie, Złotnikach i Żarczycach Dużych oraz redaktor Gazety Jędrzejowskiej. Łącznie w spotkaniu wzięło udział ok. 120 osób.

Marta Kot