Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką w Żarczycach!

W  Bibliotece  Publicznej   w Żarczycach  Dużych  22.04.2015r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Kaliną  Jerzykowską  w ramach działania  Dyskusyjnego  Klubu Książki. Klub w Żarczycach działa już od 2007 roku, a w nagrodę za aktywne działanie otrzymuje  spotkania autorskie,  których w Żarczycach było już sześć.

Kalina Jerzykowska – polonistka, teatrolog, przez wiele lat dziennikarka Radia Łódź i ‘’Gazety Wyborczej” w Łodzi. Autorka wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych: entuzjastka teatru dziecięcego. Dama Orderu Uśmiechu.

Pisarka opowiedziała uczniom o pasji pisania książek, ich powstawania i zaprezentowała swoje pozycje książkowe m.in. z serii „Bajki-Grajki”,”Teatrałki, czyli teatralne kawałki na różne szkolne okazje”, „Kantor wymiany liter”- opowiastki ortograficzne, dowcipne wiersze wyjaśniające i utrwalające pisownię, zbiór wierszy „Wiersze trochę zakręcone ‘,”Buba córka Belzebuba”, ”Ciocia Rose i złote żołędzie”, „Pasażer nie z tej ziemi”. Autorka prowadziła żywą i zabawną rozmowę z czytelnikami jak również zachęcała dzieci do sięgania po książki, przekonując, ile radości można czerpać z czytania. Na spotkaniu nie zabrakło też szczegółowych pytań od uczestników, na które pisarka życzliwie odpowiadała.

Po spotkaniu można było zakupić książki Pani Kaliny Jerzykowskiej i otrzymać autograf wraz z okolicznościowym wierszykiem.

W spotkaniu brali udział: nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej  w Złotnikach, Szkoły Podstawowej w Kozłowie, Szkoły Podstawowej w Żarczycach Dużych, bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Małogoszczu oraz z filii Kozłów  i Złotniki, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki z Kozłowa i Żarczyc, redaktor Gazety Jędrzejowskiej p. Anna Czarnecka-Skrobot, czytelniczki oraz przyjaciele biblioteki. Łącznie w spotkaniu brało udział 116 osób.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną

1. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

A.Stańczyk