Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką w Żarczycach!

W Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych w dniu 08.03.2018 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek – językoznawcą, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie, stworzyła także serię książeczek logopedycznych. Pisarka na początku spotkania powiedziała skąd czerpie pomysł na pisanie książki oraz omówiła drogę książki od autora do czytelnika. W dalszej części spotkania autorka na podstawie swoich książeczek przekonywała czytelników, że język polski nie jest trudny i że zabawa słowem może sprawić dużo radości a jedocześnie za pomocą “rozbrykanych” wierszyków można przekazać ważną i potrzebną wiedzę .Pani Agnieszka Frączek przyznała się, że pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym jak ich rozbawić, zachęcić do czytania oraz nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Pisarka z poczuciem humoru czytała fragmenty swoich następujących książek: “Zielono mi” “Rany Julek! O tym jak Julian został poetą”,” Miasto nocą”, “Złap byka za rogi czyli półżartem o pułapkach językowych”, “Śmiechu warte”, “Jedna literka a zmiana wielka”, “Gdy przy słowie jest przysłowie”,” Jak bocian nie przyleci, skąd się biorą dzieci ”

W spotkaniu brali udział: członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej z Żarczyc, na spotkanie do nas przybyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej ze Złotnik, bibliotekarki Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej z Małogoszcza i filii Złotniki i Kozłów oraz redaktor Gazety Jędrzejowskiej.

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, który w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych działa od 2007 roku.To było już 8 spotkanie autorskie, które biblioteka otrzymała w nagrodę za aktywne działanie Dyskusyjnego Klubu Książki, tym razem z Panią Agnieszką Frączek u nas gości również: Ewa Nowak, Grzegorz Kasdepke, Grażyna Bąkiewicz, Marta Fox, Kalina Jerzykowska, Renata Piątkowska, Barbara Gawryluk.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im W. Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

A. Stańczyk