Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką w Żarczycach!

W dniu 15 marca 2012 roku czytelników w Żarczycach odwiedziła Pani Teresa Ostrowska.Książki pisarki w Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych cieszą się dużym zainteresowaniem. W czasie spotkania autorka opowiedziała uczestnikom o swojej twórczości, czytała m.in: “Zimowe spory maszyn rolniczych”,”Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka” i “Bajki z zagrody Babci i Dziadka”, jak również zdradziła tajemnicę jakie tytuły książek ma zamiar wydać. Pani Teresa stwierdziła,że w swoich książeczkach przybliża dzieciom świat zwierząt z wiejskiego podwórka, jej wierszowane bajeczki uczą dzieci szacunku do zwierząt, natomiast opowiadania ukazują odchodzący obraz wsi z tradycyjnym sposobem gospodarowania.

W spotkaniu brali udział: uczniowie,nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Żarczycach Dużych.Na zakończenie wszyscy otrzymali autograf pisarki.

A. Stańczyk