Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką!!!

W dniu 18 listopada 2014r. w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Anną Błachucką promującą jej najnowszą książkę, tym razem dla dzieci  pt. „Co ja mam z tymi rodzicami”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej w Małogoszczu wraz z wychowawczynią panią Edytą Jupowicz. Spotkanie było bardzo interesującą i pouczającą lekcją. Dzieci wcześniej przeczytały jedno z opowiadań pt. „Wyprawa do raju” i na jego podstawie wykonały prace plastyczne, które przyniosły do biblioteki.

Pani Ania opowiedziała dzieciom co było inspiracją do napisania pierwszej książki dla dzieci. Uczniowe i uczennice chętnie  i w skupieniu słuchały pisarki. Dowiedziały się o „piekielnych” miejscach  w Zakruczu i Leśnicy oraz o sławnej Jaskini Raj. Atrakcją spotkania był pokaz slajdów przedstawiający Jaskinię Raj. Dzieci mogły też się wczuć w rolę pisarza i same mogły ułożyć krótkie opowiadanie na podstawie wybranej pracy plastycznej.

Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie dzieci poczęstowane zostały słodyczami. Na pewno na długo spotkanie pozostanie w ich pamięci.

Scroll to Top
Skip to content