Biblioteka Małogoszcz

Wakacje z książką w Żarczycach!

W Bibliotece Publicznej w Żarczycach Dużych w dniu 28.08.2013 r., mimo trwających jeszcze wakacji odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

W czasie spotkania dziewczynki  dyskutowały o dwóch książkach:  Zofii Beszczyńskiej “Jajko Księżyca” i Marty Fox “Plotkarski SMS”.” Jajko Księżyca”  to opowieść o dwunastoletniej Anabelli, która wyrusza w podróż pełną niespodzianek  w świat fantazji. Cała książka jest podzielona na 26 rozdziałów i każdy opowiada o innym miejscu, w którym znajduje się dziewczynka. Natomiast  w  książce “Plotkarski SMS” główna bohaterka Ola osiemnastoletnia licealistka stała się ofiarą cyberprzemocy. Dziewczyna przeżywa  trudny okres w swoim życiu. Krzywdzące plotki, podejrzane i obraźliwe smsy z nieznanych numerów, liczne wiadomości na skrzynce pocztowej, zła opinia wśród znajomych – z tym  musi się zmierzyć Ola.

Klubowiczki z Żarczyc zachęcają to przeczytania obu książek, twierdząc, że są ciekawe.

W spotkaniu brały udział: Zuzia Stańczyk, Aleksandra Sufin, Sikorska Patrycja, Anna Lecińska, Kamila Stańczyk, Weronika Bielecka, Angelika Raus.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Książki

A. Stańczyk