Biblioteka Małogoszcz

Wieczór autorski z Anną Błachucką w bibliotece w Małogoszczu.

W dniu 16 października 2013r. Biblioteka Publiczna wspólnie z Domem Kultury zorganizowała spotkanie autorskie z regionalną poetką Anną Błachucką.

Tematem wieczorku była promocja nowo wydanej książki “Listy do wyobraźni”. Jest to zbiór sonetów inspirowanych tym razem twórczością kieleckiego malarza Tomasza Olbińskiego, obecnie mieszkającego w Nowym Jorku. Jego obrazy, ilustracje często są określane mianem surrealistycznych, dlatego też wieczór poświęcony był temu kierunkowi malarskiemu. Jest to malarstwo snów, wyobraźni, wizji, proroctw, pragnień i marzeń.

Pani Ania w ciekawy sposób opowiadała o swojej przygodzie z malarstwem, która trwała prawie 10 lat, zanim powstał zbiorek.

A oto jeden z sonetów do obrazu T. Olbińskiego:

Sonet uczuciowy I

Ja cię zawiodę aż w niepokalane
zakątki świata. Stamtąd roześlemy
w uliczki bytu naszego to wszystko,
co moje-twoje i co twoje-moje.

Nie damy sięgnąć nauce w tajniki
tego uczucia. W genialnej szkatule
wiecznego trwania zatrzaśniemy ciepło,
jasność i dobro jedynej przysięgi.

Miłość się dzisiaj raduje i boskiej
orkiestrze pisze duet na dwa serca,
na czyste tony o całożyciowym

dawaniu. Wezmą wiatry melodyjne
tę pieśń, poniosą na latawcach marzeń
w tak nam potrzebne do snów krajobrazy.

Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze. Były podziękowania, kwiaty i gratulacje. Obecnie pisarka pracuje nad trzecim tomikiem sonetów i powieścią.

M. Kot