Biblioteka Małogoszcz

Marta Fox w bibliotece w Żarczycach

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki  zorganizowała w dniu  01.10.2013 spotkanie autorskie z Panią Martą Fox.

Pisarka opowiadała o swoich powieściach  dla  młodzieży,  które wprowadzają nas w świat wrażliwej młodzieży tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją i miłością m.in:” Karolina XL,”Cafe  Plotka”, “,Iza Buntowniczka”, “Plotkarski SMS”, “Kaśka Podrywaczka” jak również z twórczością dla osób dorosłych “Autoportret z Lisiczką”, “Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych” oraz zapoznała uczestników z tomikiem poezji ” Rozmowy z miró”.W drugiej części spotkania  autorka chętnie odpowiadała na liczne pytania zadawane przez uczestników oraz nagradzała swoimi książkami. Pani Marta jest życzliwą osobą z poczuciem humoru  więc spotkanie  przebiegało w miłej, życzliwej i przyjaznej  atmosferze. Miłą niespodzianką dla organizatorów spotkania był fakt, że na spotkanie autorskie   przyszły  pieszo 7 km. cztery klasy Zespołu Placówek Oświatowych w Złotnikach  wraz z  nauczycielami  oraz 10 członkiń Dyskusyjnego Klub  Książek,które również  teraz są uczennicami Gimnazjum w Złotnikach. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za trud. W spotkaniu brali również udział: uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Złotnikach, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Żarczycach Dużych, bibliotekarki Biblioteki Publicznej w Małogoszczu oraz redaktor Gazety Jędrzejowskiej Pani Anna Czarnecka-Skrobot.  Opiekunka Dyskusyjnego Klubu Książki  Anna Stańczyk składa podziękowanie wszystkim  uczestnikom spotkania za udział w spotkaniu.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. W.Gombrowicza  w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

Anna Stańczyk