Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie małogoskiego DKK!

W dniu 9 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Uczestniczyło w nim 6 osób: J. Bańbura, W. Bień, J. Knobloch, Z. Łazarska, B. Mućk, A. Skrobot. Tematem dyskusji była książka Katarzyny Krenz „Lekcja tańca”. Główną bohaterką jest młodziutka balerina Julia Orawska. która jak wszystkie kobiety w jej rodzinie począwszy od prababci, babci, przez matkę, związała się ze sztuką, a konkretnie z baletem. Dziewczyna odnosi sukcesy na scenie, przygotowuje się do wielkiej roli, która otworzy jej drzwi do kariery. Mordercze treningi i życie pełne wyrzeczeń na rzecz tańca, stają się przyczyną rozstania z ukochanym, który nie potrafi zaakceptować sukcesów Julii. Niefortunny upadek podczas próby wyklucza Julię z przygotowań do spektaklu. Wielka miłość i taniec – wszystko co było dla Julii najważniejsze, wydaje się być stracone. Julia na szczęście ma przyjaciela, który powoli otwiera ją na inne sprawy tego świata. Czas, który uważała za stracony, okazał się czasem zbawienia.

Opinie nt. książki:

„Książka ukazuje mało znane środowisko. Tematyka odpowiednia dla osób które interesują się baletem”.

„Dla Julii priorytetem w życiu jest taniec: „Balet – wszystko. Życie – nic”. Ale czy tylko taniec w życiu jest najważniejszy?

Dla niej, jako bardzo młodej osoby tak, dla innych niekoniecznie”. „Książka jest o dojrzewaniu, miłości tej pierwszej, o rozstaniu, ale przede wszystkim o tańcu, który bohaterce przysłania wszystko co najistotniejsze w życiu”.

„Dopiero niefortunny upadek sprawia, że Julia inaczej zaczyna postrzegać świat, miłość, drugiego człowieka”.

„Ciekawym sposobem przekazania losów rodziny były listy-wskazówki od cioci Tamary do Julii”.

Książkę polecamy na długie zimowe wieczory.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki

M. Kot

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top