Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Małogoszczu

Biblioteka Małogoszcz

Spotkanie z pisarką Teresą Ostrowską w ramach Tygodnia Bibliotek

Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest „Biblioteka ciągle w grze!” Jest to ogólnopolski program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja.

Również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Małogoszczu Dzień Bibliotekarza był okazją do spotkania pracowników biblioteki z władzami samorządowymi. Były życzenia, kwiaty i rozmowy. W dniu 10 czerwca w ramach Tygodnia Bibliotek Biblioteka Publiczna zorganizowała dla najmłodszych z Przedszkola Publicznego w Małogoszczu i Kozłowie spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Pani Teresa jest autorką bajek dla dzieci takich jak Zimowe spory maszyn rolniczych, Bajki z zagrody Babci i Dziadka, Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka. Pisarka i poetka z gminy Radków (powiat włoszczowski) opowiadała o bohaterach swoich bajek, o odkryciu w sobie potrzeby pisania dla dzieci i o tym skąd czerpie pomysły. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały bajek i opowiadań o zwierzętach z wiejskiego podwórka, o traktorach, o maszynach rolniczych, o strachu na wróble…

Na zakończenie dzieci podziękowały pisarce gromkimi brawami, wręczyły kwiaty i zaśpiewały piosenkę „O ziemi”. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

M. Kot

Scroll to Top
Skip to content