Biblioteka Małogoszcz

Tydzień Bibliotek 2012 w Żarczycach Dużych!

W maju w dniach 08.05.-15. 05. 2012 tradycyjnie jak co roku obchodzony był 0gólnopolski Tydzień Bibliotek,w tym roku pod hasłem: “Biblioteka ciągle w grze”.

Biblioteka Publiczna w Żarczycach Dużych włączyła się do tegorocznych obchodów organizując przez cały tydzień szereg spotkań w bibliotece z uczniami Szkoły Podstawowej w Żarczycach Dużych. W dniach 9.05-10.05 odbyły się spotkania z uczniami klas 1-3.Tematem była “Moja ulubiona książka?”. Zadaniem dzieci było przeczytać wybraną przez siebie książeczkę w domu, natomiast na spotkaniu opowiedzieć o niej i uzasadnić dlaczego tę książeczkę wybrało. Kolejne spotkanie odbyło się 11.05 z uczniami klasy 4, którego tematem było “Jaką książkę poleciłabym koleżance?”- “Jaką książkę poleciłbym koledze?”. Każdy uczestnik spotkania przyniósł na spotkanie książkę i starał się zainteresować nią swoje koleżanki-kolegów, a jednocześnie zachęcić do jej przeczytania. Natomiast w dniach 14.05-15.05 odbyły się dwie lekcje biblioteczne z uczniami klas 5-6.Tematem lekcji było: “Katalog biblioteczny źródłem informacji o książce”.

A. Stańczyk